7 „NAJ” W TEMACIE CONTENT MARKETINGU

2015.05.18.

1. Content marketing, zwany też marketingiem informacji to jedna z najmodniejszych i odmienianych na różne sposoby zbitek słownych używanych przez marketingowców, specjalistów od komunikacji, agencji interaktywnych, specjalistów od digital. To ubiegłoroczny i tegoroczny trend. To wynik myślenia, że klient jest najważniejszy, a co za tym idzie komunikacja z nim, którą należy nieustannie podtrzymywać. Jeśli więc będzie otrzymywał użyteczne, atrakcyjne i wartościowe treści, którymi będzie chciał się dzielić – w ten sposób zostanie przywiązany do danej marki. A przecież o to chodzi!

2. Najczęściej stosowane formy content marketingu to poradniki, blogi, artykuły eksperckie i sponsorowane, materiały video, zdjęcia, ikonografiki, raporty branżowe, ebooki, webinary. Warto pamiętać, że wszystkie narzędzia i kanały powinny budować jedną spójną komunikację.

3. Najtrudniej może być przekonać firmy, marketingowców, ale czasem i same agencje interaktywne, że content marketing to nie to samo, co reklama internetowa, czy klasyczny copywriting firmowy. Liczą się oryginalne, atrakcyjne i wartościowe treści o charakterze dziennikarskim.

4. Z badań wynika, a i życie pokazuje, że „najwdzięczniejszym branżami” dla content marketingowców są: turystyka, medycyna i farmacja, kosmetyki i dobra luksusowe. Jednak dla content marketingu nie powinno być „nudnych branż”. To właśnie za jego pomocą można pokazać niestereotypowe myślenie o marce. W końcu jak powiedział Neil Patel – specjalista marketingu internetowego :”Nie ma czegoś takiego jak nudna branża. Istnieją tylko twórcy treści, którzy nie są kreatywni”.

5. Najwięcej wyzwań dla krajowych content marketingowców czeka w sektorze MŚP. Po pierwsze, ze względu na wciąż małą popularność tego trendu wśród przedsiębiorców, po drugie na dużo nisze budżety, które mogą być przeznaczone na ten cel. Jednak zdaniem ekspertów ze względu na specyfikę polskiej gospodarki content marketing w sektorze MŚP ma szansę być przez klientów najbardziej zauważalny, a dla mniejszych agencji contentowych może być najbardziej obiecujący w ilości zleceń.

6. Obecnie najpopularniejsze treści w internecie przekazywane są za pomocą video. Specjaliści przewidują, że to narzędzie w dziedzinie content marketingu będzie się najdynamiczniej rozwijać, głównie w postaci videoblogów, filmów produktowych i poradnikowych.

7. Najbardziej skuteczne w dotarciu do klientów okazują się treści content marketingowe o charakterze poradnikowym, humorystycznym i popularnonaukowym.

Loading
preload image preload image preload image preload image preload image preload image preload image preload image preload image preload image preload image preload image preload image preload image preload image preload image preload image preload image preload image preload image preload image preload image preload image preload image preload image preload image